Listopadowe wieści z Klubu Podróżnika - Wizyta chóru UTW we Francji
Refleksje
Listopadowe wieści z Klubu Podróżnika - Wizyta chóru UTW we Francji

Listopadowe spotkanie w Klubie Podróżnika - kol. Marta Wojtko zaprezentowała etapy podróży i spotkań chórzystów UTW z seniorami francuskimi podczas Błękitnego Tygodnia w Mountlucon. Prezentacja była właściwie wizualnym udokumentowaniem podróży przedstawionej w tekście relacjonującym pobyt chóru we Francji, zamieszczonym już wcześniej na stronie internetowej.
Kolejno przed oczami przesuwały się fragmenty podróży, spotkań z seniorami francuskimi polskiego pochodzenia w różnych klubach, spotkania w merostwie, występy chóru (prawie słyszeliśmy śpiew, bo zdjęcia plastycznie odzwierciedlały dobre nastroje podczas występów).
Podczas podróży utrwalone zostały miejsca zwiedzania, szczególnie związane z królem Stanisławem Leszczyńskim. Ciekawe były zarówno zamki królewskie jak i urokliwe widoki uliczek zwiedzanych miasteczek i miast m.in.Bambergii w Niemczech.
Sądząc z przedstawionej dokumentacji ikonograficznej i ciekawego komentarza kol. Marty – wyjazd był ciekawy, nawiązane zostały przyjaźnie .Seniorzy francuscy zostali zaproszeni do Leszna.
Prezentacja była ciekawa i na pewno pokazała najważniejsze fragmenty spotkania z seniorami we Francji – a materiał zdjęciowy był ogromny, bo każdy z uczestników utrwalał serdeczne przyjęcie przez nowych przyjaciół, piękno przyrody i architektury.

Prezentacja Marty Wojtko

Basia dnia listopad 29 2011 20:29:16 0 Komentarzy · 613 Czytań · Drukuj